HAKKIMIZDA

Tehlikeli Malların Karayolu ile Uluslararası Taşımacılığına İlişkin Avrupa Anlaşması (ADR)’na 2010 yılında taraf olan Türkiye, 01.01.2014 itibariyle ”Tehlikeli Maddelerin Karayolunda Taşınmasına Hakkında Yönetmelik” kapsamında ADR hükümlerini uygulamaya başlamıştır. Bu hükümlerden bir tanesi de Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanı zorunluluğu ile ilgilidir.

Tehlikeli Maddelerin Karayoluyla Taşınması Hakkında Yönetmelik kapsamında Tehlikeli Madde Taşımacılığı ile ilgili Gönderen, Paketleyen, Dolduran, Taşıyan, Boşaltan, Alan faaliyetleri gerçekleştiren işletmelerin Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanı istihdam etmesi veya Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı Kuruluşundan (TMGDK) hizmet alması zorunlu hale gelmiştir.

YILMAZ Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı Kuruluşu San. Ve Tic. Ltd. Şti. Manisa merkezli olarak kurulmuş ve 17.11.2017’de Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’ndan Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı Kuruluşu Yetki Belgesi alarak alanında uzman ekibiyle hizmet vermeye başlamıştır. Hizmet ağımız günbegün artırmaktadır. Hizmet verebildiğimiz illerimizi görmek için lütfen tıklayınız.

EKİBİMİZ Kamu, özel sektör ve akademik alanda işinde uzman deneyimli personelden oluşmaktadır. Deneyimli akademisyenlerin akademik birikimleri, kamu personelinin yasal mevzuat deneyimi ile birleşerek, özel sektörde pek çok alanda uygulama imkanı bulmuştur. Bu açıdan, YILMAZ TMGDK ekibi yeterli düzeyde eğitim ve danışmanlık hizmeti verme kapasitesini edinmiştir.